منوی اصلی سایت

فیلم تئاتر عکس خانوادگی (1397)

فیلم تئاتر ایرانی | 1:14:43
رتبه:
8/10
8
فیلم تئاتر عکس خانوادگی

خلاصه نمایش :

تماشای نمایش «عکس خانوادگی» در این روز‌های بی رونقی تئاتر خالی از لطف نیست. بیایید با هم به تماشای این نمایش ارزشمند بنشینیم تا بفهمیم چه زمانی و کجا نادیده گرفته شدیم یا دیگران را نادیده گرفتیم.
در مورد نمایش: «عکس خانوادگی» به قلم زنده یاد محمود استاد محمد در به جا آوردن رسالت نویسنده برای آگاهی و یادآوری کردن مخاطب در توجه به قشر فراموش شده جامعه، حفره‌ای را به تصویر می‌کشد که مرمت کنندگان از پر کردنش غافل شده اند.
رضا بهرامی، کارگردان خوش آتیه تئاتر که مخاطب و فرهنگ سازی دغدغه اوست، بالاخره دین به تصویر کشیدن نمایشنامه و آرزوی استاد محمد را محقق کرد. داستان گواه این است که نویسنده مخاطب را خوب می‌شناخته و می‌دانست چگونه او را در جریان مسیر داستان قرار بدهد تا کنترل فرمان از دستش رها نشود.
فضای تاریک صحنه که رفته رفته با پیشرفت داستان و باز شدن هر پنجره از واقعیت زندگی زن با بازی خوب و چشمگیر پرستو گلستانی روشن می‌شود، هوشمندی طراحی صحنه را در خود می‌گنجاند. شاید در آغاز داستان و در چند دیالوگ نخست رد و بدل شده میان زن و مرد (مهران امام بخش)، مخاطب خود را در فضایی طنز آمیز تصور کند و هر لحظه منتظر فرصتی برای خندیدن باشد، اما دیالوگ «یک کرم سمی خطرناک با یک درخت چه کار می‌کند؟»
از زبان مرد، اشتباه بیننده را به او گوشزد کرده و سمت و سوی داستان را مشخص می‌کند. بازی روان و بدون نقص بازیگران حس همذات پنداری و تأمل در دنیای واقعی جامعه را در مخاطب تقویت می‌کند و س. عی در بازداشتن مخاطب از قضاوت کردن بی تحقیق درباره دلیل بروز برخی ناهنجاری‌ها دارد.

اکران آنلاین فیلم تئاتر های ایرانی و خارجی

۲/۵ (۲ نظر)

تیزر و گالری تئاتر :

تریلر
x
فیلم تئاتر عکس خانوادگی

تریلر فیلم تئاتر عکس خانوادگی

فیلم تئاتر ایرانی

بررسی ( 0 )

دیدگاهتان را بنویسید

x