منوی اصلی سایت

نوشین تبریزی گفت: محوریت نمایش “تالار هشیلان” درباره خانواده و تاثیراتی است که موضوعات و شرایط اجتماعی بر زندگی خانوادگی آن‌ها می‌گذارد.

سرویس تئاتر هنرآنلاین: نمایش “تالار هشیلان” به نویسندگی و کارگردانی نوشین تبریزی از ۱۸ مهرماه ساعت ۲۰ در سالن قشقایی مجموعه تئاترشهر روی صحنه است و بازیگران این نمایش نوشین تبریزی، افشین سلیمان‌پور، مسعود شاکرمی، یعقوب صباحی، محمد صدیقی‌مهر، آیه کیانپور و اتابک نادری هستند.

نوشین تبریزی در گفت‌وگو با خبرنگار هنرآنلاین درباره روند شکل‌گیری نمایش “تالار هشیلان” گفت: هر نویسنده‌ای به فراخور ورودی‎های ذهنی‎اش در اجتماع  و مطالعاتی که دارد، اثری را خلق می‌کند. در مجموع ورودی‌های اجتماعی به ذهن یک نویسنده بسیار کمک می‌کند تا نمایشی شکل بگیرد. این ورودی‌ها می‌توانند آسیب‌ها یا پیروزی‌های اجتماعی باشند و قطعاً هر دو مورد مثمرثمر هستند.

او در ادامه افزود: نمایشنامه “تالار هشیلان” یک درام اجتماعی است و درباره خانواده‌ای است که در شهر تهران زندگی می‌کنند. این نمایش هفت شخصیت دارد که هر کدام قصه خاص خودشان را دارند و داستان همه آن‌ها حائز اهمیت است. محوریت این اثر نمایشی درباره خانواده و تاثیراتی است که موضوعات و شرایط اجتماعی بر زندگی خانوادگی آن‌ها می‌گذارد.

نویسنده و کارگردان نمایش “گنجفه” با بیان اینکه تمرینات نمایش “تالار هشیلان” حدود پنج هفته به طول انجامید، درباره سبک و فضای اجرایی این اثر نمایشی عنوان کرد: سبک و شیوه اجرایی این نمایش یک رئال مرسوم و قصه‌گوست.

او درباره طراحی صحنه نمایش یادآور شد: طبیعتاٌ یک داستان رئال دارای طراحی صحنه رئال است که این طراحی توسط سینا ییلاق‌بیگی انجام شده است. طراحی صحنه به فضای نمایش بسیار نزدیک است.

نوشین تبریزی در پایان صحبت‌هایش گفت: این نمایش از ۱۸ مهرماه روی صحنه است و امیدوارم مخاطبان از آن لذت ببرند چراکه شاید این اثر با بسیاری از نمایش‌های روی صحنه به لحاظ فضا متفاوت باشد اما قصه‌ای دارد که به اعتقاد من برای هر انسانی که دغدغه اجتماعی دارد جذاب است.

دیگر عوامل این نمایش عبارتند از: تهیه‌کننده: محمدعلی محمدی، طراح صحنه: سینا ییلاق بیگی، طراح نور: رضا خضرایی، طراح گریم: سمیرا کحالی،  گروه کارگردانی: امین رحیمی، مهراب حیدریان و آرمین پور اسمعیل، مدیر صحنه: ندا امامی، دستیار تولید: آرزو حاتم پوری، منشی صحنه: راحیل مرشدی، روابط عمومی: سحر نراقی، عکاس: مهدی آزادبخت و مریم رحمانی، صداپیشگان: الهه پرسون و محمدعلی محمدی و با تشکر از کاوه عیدی (استودیو ارشان).

علاقمندان می‌توانند بلیت این نمایش را از سایت تیوال تهیه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

x