آیین یادبود هفتمین روز از درگذشت مرحوم میلاد حاجی زاده از بازیگران و دستیاران کارگردان تئاتر کشورمان در قالب جلسه نمادین دفاع از پایان نامه این هنرمند در سالن انتظار تالار اصلی مجموعه تئاتر شهر برگزار شد.

همزمان با هفتمین روز از درگذشت مرحوم میلاد حاجی زاده از بازیگران و دستیارکارگردانان فقید تئاتر کشورمان مراسمی با عنوان «وداع با رفیق صحنه ها» عصر روز جمعه چهاردهم شهریورماه در قالب جلسه نمادین دفاع از پایان نامه این هنرمند در سالن انتظار تالار اصلی  مجموعه تئاتر شهر برگزار شد.

این مراسم با همراهی تعدادی از دوستان و کارگردانانی که مرحوم حاجی زاده طی سال های گذشته با آنها در تالارهای مختلف شهر تهران در قالب دستیار کارگردان، مدیرتولید و بازیگر همکاری داشت به میزبانی تئاتر شهر و مشارکت اداره کل هنرهای نمایشی، کانون دستیاران کارگردان خانه تئاتر، انجمن هنرهای نمایشی ایران، مرکزهنرهای نمایشی حوزه هنری، انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس، دبیرخانه جشنواره تئاتر مقاومت و مرکز تئاتر مولوی طراحی و برنامه ریزی شده بود.

زنده یاد میلاد حاجی زاده روز شنبه هشتم شهریور ماه در سن ۲۷ سالگی دار فانی را وداع گفت. پیکر این هنرمند طی روزهای گذشته با انتقال به زادگاهش در منطقه پارس آباد مغان به خاک سپرده شد.

در ابتدای این مراسم پس از قرائت آیاتی از قرآن کریم توسط جواد تمدنی ( مدیر روابط عمومی انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس) ، مجری برنامه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره مرحوم حاجی زاده اعلام کرد: این برنامه علاوه بر اینکه مراسمی برای زنده نگه داشتن یاد و خاطره میلاد حاجی زاده است، در قالب جلسه نمادین دفاع از پایان نامه این هنرمند فقید پیش روی شما دوستان و علاقه مندان میلاد قرار گرفته؛ مرحوم حاجی زاده وی تصمیم داشت طی روزهای گذشته از پایان نامه خود در مقطع کارشناسی بازیگری دفاع کند بنابراین تصمیم بر این شد تا برنامه امروز در قالب یک جلسه دفاعیه پیش روی مخاطبان قرار گیرد.

پس از ارائه این توضیحات بود که سعید اسدی (مدرس دانشگاه و مدیر مجموعه تئاتر شهر)، رحمت امینی ( مدرس دانشگاه و کارگردان تئاتر) و عبدالرضا اکبری (بازیگر پیشکسوت تئاتر، سینما و تلویزیون) در قالب عنوان نمادین «هیات داوران» در جایگاه داوری حضور پیدا کردند. این در حالی است که عرفان صفری از دوستان و همراهان صمیمی میلاد حاجی زاده به نیابت از وی و به رسم معمول برگزاری جلسات دفاع از پایان نامه دانشجویی، چکیده ای از پایان نامه را همراه با دلنوشته ای در یادبود میلاد حاجی زاده قرائت کرد.

تماشای بخشهایی از مراسم یادبود میلاد حاجی زاده در سایت نمایش نت:

دیدگاهتان را بنویسید