به علت تداوم آلودگی هوا تماشاخانه ایرانشهر روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه ۳ و ۴ دی‌ماه تعطیل است.

به گزارش نمایش نت  به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل تماشاخانه ایرانشهر، مجموعه تماشاخانه ایرانشهر به علت تداوم آلودگی هوا و رعایت حال مخاطبان و هنرمندان در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه ۳ و ۴ دی‌ماه تعطیل شد.

لازم به‌ذکر است تماشاخانه ایرانشهر از روز پنج‌شنبه ۵ دی‌ماه میزبان مخاطبان گرامی خواهد بود.

تماشاخانه ایرانشهر در مجاورت خانه هنرمندان در باغ هنر قرار دارد. در طراحی معماری آن با توجه به وجود ساختمان‌های قبلی سعی برآن شد که ضمن نوآوری به جنبه تطبیق با دوره تاریخی قبلی نیز توجه ویژه شود. این مجموعه دارای دو سالن به نام‌های «استاد سمندریان» و «دکتر ناظرزاده کرمانی» که امروزه از مهمترین سالن‌های تئاتر کشور محسوب می شوند مزین است.

آنچه امروز در دو سوی خیابان ایرانشهر به نام محله «ایرانشهر»‌ نامیده می‌شود، طبق مستندات تاریخی با نام «فیشرآباد» از آن یاد می‌شود. فیشرآباد، باغی آن طرف خندق «شمال میدان فردوسی» بالای خیابان علاالدوله متعلق به دیپلماتی «مسیو فیشر» بوده است. باغ فیشر در دوران جنگ جهانی دوم به انبار تسحیلات متفقین تبدیل شده بود که پس از خروج متفقین از ایران، این محموله در اختیار نیروهای نظامی کشور قرار گرفت. این حضور تا سال ۱۳۷۵ ادامه داشت، در این سال شهرداری تهران این مکان را به نام «باغ هنرمندان» نام گذاری کرد و در سال ۱۳۷۷ با بازسازی ساختمان مهمانخانه، آن را به یک مرکز فرهنگی هنری با نام «خانه هنرمندان ایران» تغییر داد. و در تیر ماه ۱۳۸۸ «تماشاخانه ایرانشهر» را به عنوان یکی از قطب‌های تئاتر به همت شهردار وقت افتتاح نمود.

دیدگاهتان را بنویسید