برنده جایزه «پولیتزر» در تالار سایه/ اجرای سه نمایش تمام شد

با پایان یافتن اجراهای «سوگ جامه» در تالار سایه و «خاک و تاج» و «دست‌های آلوده» در تالار قشقایی سه اثر تازه راهی تالارهای مجموعه تئاتر شهر شدند.

به گزارش نمایش نت به نقل از واحد ارتباطات، آموزش و پژوهش مجموعه تئاتر شهر، با پایان یافتن اجراهای «سوگ جامه» به کارگردانی میثم عباسی  در تالار سایه،

«خاک و تاج» به کارگردانی زهرا صبری و «دست‌های آلوده» به کارگردانی مسعود موسوی در تالار قشقایی سه اثر تازه راهی سالن‌های قشقایی و سایه مجموعه تئاترشهر شدند.

«سقوط در کوه مورگان» عنوان نمایشی به نویسندگی آرتور میلر درام نویس برجسته  قرن بیستم و کارگردانی منیژه محامدی است که از روز چهارم دی ماه در تالار قشقایی مجموعه تئاتر شهر اجرای خود را آغاز می‌کند.

«کَر» نمایش جدید دیگر تئاتر شهر است که از روز هشتم دی ماه به نویسندگی و کارگردانی فریدون ولایی در تالار سایه اجرای خود را آغاز می‌کند.

نمایش «جنایات قلب» به نویسندگی بث هنلی و کارگردانی دلارا نوشین نیز به عنوان یکی از تازه ترین آثار نمایشی مجموعه تئاتر شهر است که در تالار سایه روی صحنه می‌رود.

  «جنایت‌های قلب» معروف‌ترین اثر بث هنلی است. هنلی این نمایشنامه را در سال ۱۹۷۸ میلادی با نام انگلیسی «Crimes of the Hearts» منتشر کرده

و در همان سال برای این اثر کمدی-تراژدی به جایزه پولیتزر در بخش نمایشنامه دست یافته است.

هنلی برای فیلمی که از این اثر در سال ۱۹۸۶ ساخته شد، نامزد دریافت اسکار بهترین فیلم‌نامه اقتباسی هم بوده است.

آزاده اسماعیل‌خانی، تینا بخشی، علیرضا مویدی، سارا توکلی، پگاه ارضی و تورج ثمینی پور بازیگران این اثر نمایشی هستند.

در کارگاه نمایش نیز نمایش «فردای شب» به عنوان اولین پروژه «رویدادهای اجرایی – پژوهشی کارگاه نمایش» که از روز بیست و چهارم آذر ماه روی صحنه رفته، تا روز ششم دی ماه به اجرای خود ادامه می‌دهد.

تالار اصلی مجموعه همچنان میزبان اجرای «فرانکنشتاین» به نویسندگی وکارگردانی ایمان افشاریان است

همچنین نمایش «چُنور» به نویسندگی و کارگردانی قطب الدین صادقی است

۰/۵ (۰ Reviews)

دیدگاهتان را بنویسید